Residence Güvenliği

Residence Güvenliği

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, milenyum çağının modern konut modeli olan...


SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, milenyum çağının modern konut modeli olan residence (* rezidans) güvenliği açısından da oldukça teknik ve uzmanlık gerektiren bir anlayışı benimser.

İçinde yaşayanlara kaliteli hizmet, çeşitli sosyal olanaklar ve özel güvenlik sağlayan, kendi kendine yetebilen teknolojik lüks konut projeleri olan “residence”lar özellikleri itibariyle etkin bir “güvenlik çemberi” ihtiyacı duyarlar. Bunlar; Fiziksel güvenlik , Elektronik güvenlik, Personelli güvenlik olarak özetlenebilir.

Toplu yapı ve site güvenliği konusunda verdiğimiz bilgiler doğrultusunda yaşanılan konutların güvenliğinin sağlanması ve bu güvenliğin sürdürülmesi oldukça önemli bir konudur. Zira ana konu önce can güvenliği sonra da mal güvenliği olup, her iki konu da genellikle yüksek yapılar olan rezidanslarda standart ve klasik güvenlik anlayışının ötesine geçer.

Bütünleşik güvenlik anlayışı kapsamında rezidanslarda; Ziyaretçi karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın vs. özel güvenlik eğitimleri ile donatılmış özel güvenlik görevlilerimizin fiziki olarak hizmet verdiği rezidanslarda aynı zamanda otomasyon görevlisi dediğimiz güvenlik kamera ve alarm sistemlerini kullanma konusunda uzman güvenlik elemanları görev yapar.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, İçişleri Bakanlığı tarafından kendisine verilen izin ve yetkiye istinaden 5188 sayılı yasa çerçevesinde residence iç ve dış güvenliği konusunda çeşitli risk analizleri yaparak, önceden belirlenmiş olan güvenlik senaryosuna uygun olarak bir plan dahilinde 7 gün 24 saat hizmet verir.

Firmamız bu felsefe ve plan kapsamında:

  • Sürekli risk değerlendirmesi
  • Residence Giriş – Çıkış Kontrolleri,
  • Danışma Hizmeti, Yönlendirme ve refakat,
  • Posta ve kurye teslimatlarını kontrol,
  • Rezidans içi devriye,
  • Anayapı çevresi koruma ve kontrol,
  • Yapı içerisinde meydana gelen olaylara müdahale,
  • Otopark giriş-çıkış kontrolü
  • Garaj katları, residence çevresi, resepsiyon girişi CCTV kameralarının 24 saat takip edilmesi,
  • Ortak ve bağımsız alanlardaki hırsızlık, yangın ve gaz alarm sistemlerini izleme hizmetleri vermektedir.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ .uzman güvenlik personeli ve güvenlik amirimiz;

Her gün, her dakika , gizlice veya açıkça gözetleme ve koruma görevini yaparak; Soygun, vandalizm, saldırı , adam kaçırma ya da suikast ihtimali, hırsızlık, mala zarar, yağma, kapkaç gibi ceza kanunlarınca suç olarak tayin edilen fiillere karşı her zaman tetikte bulunur.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, residence güvenliği konusunda 24 saat tehdit algılaması yöntemi ile hem gizli, hem de açık güvenlik yönetimi sunarak riski en aza indirmek için gerekli bir takım önlemleri yüksek eğitimli, alanında deneyimli özel güvenlik kimlik kartlı görevliler ve otomasyon operatörleri ile sağlar.