Plaza Güvenliği

Plaza Güvenliği

Plaza güvenlik hizmetleri modern iş merkezleri olarak tanımlanabilecek plazalar için uzmanlık gereken özel...


Plaza güvenlik hizmetleri modern iş merkezleri olarak tanımlanabilecek plazalar için uzmanlık gereken özel güvenlik hizmeti türüdür. SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ teknoloji çağının modern ticaret ve iş merkezi olan plazalardaki güvenlik anlayışı yönünden teknik ve profesyonel bir yaklaşım sergiler.

İçinde çalışanlara kaliteli hizmet, çeşitli teknolojik olanaklar ve özel güvenlik sağlayan ve lüks ticari alan projeleri olan “Plaza”lar özellikleri nedeniyle etkili bir “özel güvenlik çemberi” gereksinimi duyarlar. Bunlar; Fiziksel , Elektronik, Personelli güvenlik hizmeti olarak sıralanabilir.

Plaza güvenlik hizmetleri, sağlanması ve bu güvenliğin sürdürülebilir olması açısından önemli bir konudur. Can ve mal güvenliği açısından çoğunlukla yüksek inşai yapılar olan plazalarda klasik ve standart özel güvenlik anlayışının üstüne çıkılmalıdır. Bu gereksinimleri değerlendiren firmamız, bu konuda da Tümleşik güvenlik felsefesi (Compact Security) ilkesini benimser.

Kompakt özel güvenlik anlayışı kapsamında plaza güvenliği hizmeti çerçevesinde; Konuk karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın vs. özel güvenlik eğitimleri ile donatılmış özel güvenlik elemanlarımız fiziki güvenlik olarak hizmet verirken aynı zamanda otomasyon personeli görev tanımlı güvenlik kamera ve alarm sistemlerini kullanma konusunda profesyonel güvenlik güvenlik görevlileri tayin edilir.

Plaza güvenliği hizmeti, modern bir ticaret merkezi olarak tanımlanabilecek, plaza hakkında profesyonel bilgi gerektiren özel bir güvenlik hizmeti türüdür. Sipahi Özel Güvenlik Hizmetleri, meydan güvenliği konusunda uzmanlaşmış bir güvenlik firmasıdır. Meydan güvenliğinde teknoloji ve profesyonel yöntemler ortaya koymuştur. Meydan, teknoloji çağında modern bir ticaret ve ticaret merkezidir.

"Plaza", çalışanlara yüksek kalitede hizmet, çeşitli teknolojik imkanlar ve özel güvenlik sağlayan lüks bir iş bölgesi projesidir. Özelliği nedeniyle etkin bir "özel güvenlik çevresi" gereklidir. Bunlar; fiziksel, elektronik ve personel güvenlik hizmetleri olarak sınıflandırılabilir.

Plaza Güvenliği Hizmetleri

Plaza güvenliği hizmetleri bu alanda güvenliğin sağlanması ve sürdürülmesi açısından önemli bir konudur. Can ve mal güvenliği açısından meydan klasik ve standart özel güvenlik anlayışının ötesine geçmelidir. Plazalar çoğunlukla yüksek yapılardır. Bu gereksinimleri değerlendirmek için şirketimiz bu konuda Entegre Güvenlik Felsefesi (Kompakt Güvenlik) ilkesini benimsemektedir. Plaza güvenlik hizmetleri anlaşmalı özel güvenlik kapsamında olup; misafir karşılama ve refakat, ilk yardım, yangın söndürme vb. hizmetleri verir. Özel güvenlik personelimiz kişisel ve toplu güvenlik olarak özel güvenlik eğitimlerinden geçirilmiş ve profesyonel güvenlik personeli ile donatılmıştır. Otomasyon personelinin iş tanımına göre güvenlik kameraları ve alarm sistemleri kullanılmaktadır.

Neden Sipahi Özel Güvenlik Hizmetleri

Sipahi Özel Güvenlik Hizmetleri, İçişleri Bakanlığının izin ve yetkisine göre haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermekte olup, iş merkezinin iç ve dış güvenliğinin gerekli risk analizi ve değerlendirmesini yapmaktadır. 5188 sayılı yasal çerçeve olası güvenlik durumuna uygun bir plan çerçevesindedir.

Bu ilke ve plan çerçevesinde şirketimiz;

 • Devam eden risk değerlendirmesi
 • Plaza giriş-çıkış kontrolü,
 • Danışma, rehberlik ve refakat hizmetleri,
 • Posta, kargo ve ekspres teslimatın kontrolü,
 • Plazada devriye hizmeti,
 • İş merkezinin çevrenin korunması ve kontrolü,
 • Plazadaki olaylara müdahale etmek,
 • Otopark giriş ve çıkış kontrolü
 • Garaj katının, Plaza çevresinin, resepsiyon girişinde güvenlik kameralarının 24 saat izlenmesi,
 • Kamuya açık ve bağımsız alanlarda hırsızlık önleme, yangın ve gaz alarm sistemlerini izleme

Konularında kapsamlı hizmetler vermektedir.

Kapsamlı Plaza Güvenlik Önlemleri Alıyoruz

Kapsamlı Plaza güvenliği ve kapsamlı koruma ilkesiyle şirketimiz tarafından görevlendirilen Plaza güvenlik uzmanlarının güvenlik personeli ve güvenlik amirleri;

Her gün, her dakika, gizlice veya alenen gözetleme ve koruma görevlerini yerine getirerek; hırsızlık, saldırı, adam kaçırma veya suikast, soygun mal kaybı, kapkaç gibi ceza kanununca suç olarak tanımlanan eylemlere karşı her zaman teyakkuz halindedir.

Sipahi Özel Güvenlik Hizmetleri, kapalı ve açık güvenlik yönetimi sağlar, konut güvenliğinde 24 saat tehdit algılama yöntemini benimser ve iyi eğitimli ve deneyimli özel güvenlik kimlik kartı personeli ve otomatik operatörler aracılığıyla riskleri azaltmak için gerekli bazı önlemleri en aza indirir. Bu durumda üzerinde çalışacakları projeye ve kullanacakları teknolojiye göre hedeflenen eğitimleri alan özel güvenlik personeli; proje ile ilgili geçiş kontrol sistemleri, raporlama sistemleri, izleme sistemleri ve alarm izleme sistemleri konusunda eğitim almıştır.

Plaza Güvenlik Hizmetleri Hakkında Genel Bilgiler

Plaza güvenliği hizmetinde;

 • İş için ziyaret eden veya seyahat eden kişiler ziyaretçi defterine kaydedilir. Kimlik belgeleri alınarak ziyaretçi kartları düzenlenir. Mülakat bölümü yetkilisinin veya işyeri yetkilisinin onayından sonra giriş yapılabilir.
 • Ziyaret veya iş amaçlı kişilerin güvenli ve hassas yerlere girmesine izin verilmez.
 • Tamir veya bakım için gelen servis personeli, tamirciler vb. Plaza yönetim personelinin izni olmadan giriş yapılamaz.
 • İş merkezi ile ilgisi olmayan üçüncü şahısların (satıcılar, pazarlamacılar vb.) girmesine izin verilmez. Bu durumda, yönetici bilgilendirilecek ve gelen talimatlara göre girişe izin verilecek veya kibarca reddedilecektir.
 • Misafirler veya kuryeler tarafından taşınan eşya, koli, valiz, çanta vb. Eşyaların gözle kontrol ve muayenesini yapılır, uygunsuzluk varsa görevli amir ve ilgili yönetim birimlerine bildirilir. Güvenlik personeli, kapalı malları, malzemeleri veya emanet gereksinimlerini teslim alamaz.
 • Meydanda terkedilmiş çanta, koli, valiz, çanta, çuval ve diğer kapalı ve şüpheli eşyalar patlayıcı riski nedeniyle derhal görev amirine ve yönetimine bildirilecektir.
 • Yabancıların resepsiyon alanına veya güvenlik noktasına girmesine izin verilmez.

SİPAHİ GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ, İçişleri Bakanlığı tarafından kendisine verilen izin ve yetki gereğince 5188 sayılı kanun çerçevesinde iş merkezi iç ve dış güvenliği konusunda gerekli risk analizi değerlendirmesi yaparak, muhtemel güvenlik senaryosuna uygun bir plan çerçevesinde 7 gün 24 saat hizmet verir.

Şirketimiz bu ilke ve plan çerçevesinde:

 • Sürekli risk değerlendirmesi
 • Plaza Giriş – Çıkış Kontrolleri,
 • Danışma, Yönlendirme ve refakat hizmeti,
 • Posta, kargo ve kurye teslimatlarının kontrolü,
 • Plaza içi devriye hizmeti,
 • İş merkezi çevresi koruma ve kontrol,
 • Plaza içerisinde meydana gelen olaylara müdahale,
 • Otopark giriş-çıkış kontrolü
 • Garaj katları, plaza çevresi, resepsiyon girişi CCTV kameralarının 24 saat izlenmesi,
 • Ortak ve bağımsız yerlerdeki hırsızlık, yangın ve gaz alarm sistemlerini izleme hizmetleri vermektedir.